Dünyaca ünlü oyunların arkasındaki mobil oyun geliştiricisi Zynga, NFT ve blockchain tabanlı oyunlara girmeyi  planlıyor.

Haber platformu Axios’un bir haberine göre; FarmVille ve Words With Friends gibi popüler oyunlarla bilinen Zynga, blokzincir ekibini geliştirmeyi düşünüyor. Şirket, 2022’nin sonuna kadar  NFT tabanlı bir oyun başlatmayı planlıyor. Bu kapsamda 15 olan çalışan sayısını 100’e çıkaracak.

Oyun, büyük ölçekli kripto para yatırımcılarının veya eğlence için oyun oynayanların aksine verim odaklı kişiler için yapılacak. Sistemin gerisinde kalmak istemeyen oyun şirketi blokchain adımı ile sektördeki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Blockchain Tabanlı Oyunlara Büyük İlgi

2021’in sonunda başlayan blockchain tabanlı oyunlara olan ilgi 2022 yılında hala popülerliğini sürdürüyor. Son dönemde yaşanan gelişmeler ise benzer faaliyetlerin devam edeceğini gösteriyor. 

Popüler NFT projesi Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcısı Yuga Labs de Zynga gibi NFT tabanlı bir oyun üzerinde çalışıyor. Twitch’in kurucu ortağı Justin Kan da 30 Aralık’ta Fractal adlı oyun odaklı NFT platformunu başlatmıştı.

Şirketlerin blokchain tabanlı oyunlara ve oyun girişimlerine karşı bazı oyuncuların oyunları benimseme konusundaki tereddütleri hala devam ediyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish