MoneyGram ile ortaklığı olan Ripple, eşler arası para transfer platformu (P2P) üzerinden milyar dolarlık CRP işlemi yapıldığını açıkladı.

MoneyGram ve Ripple 18 aylık işbirliği hakkında oldukça olumlu açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz aylarda blockchain ve fintech şirketleri arasında önde gelen Ripple ve küresel para gönderme platformu olan MoneyGram iş birliği yapmaya başlamıştı. Çok konuşulan bu ortalık hakkında açıklama yapan Ripple CEO’su verilere göre tüketiciye dijital işletme (MGO) hizmetinde kasım ayından bu yana %150 oranında bir büyüme yaşandığını söyledi. Bu da MoneyGram’ın bu yıl boyunca 10. kez 3 haneli büyüme oranını görmesini sağladı.

Geçtiğimiz yılın haziran ayında el sıkışan Ripple ve MoneyGram ortaklığı sayesinde para transferi platformunda Ripple %10 hisseye sahip olmuştu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bu iş birliğinin getirileri hakkında açıklama yaptı. Garlinghouse, hız, ölçeklenebilirlik ve düşük işlem maliyeti göz önünde bulundurulduğunda XRP’nin en verimli dijital varlık olduğunu açıkladı. MoneyGram XRP destekli ODL sistemini dünya genelinde beş havale koridorunda kullanıyor. Ripple ODL hizmetini desteklemek ve likiditeyi kolaylaştırmak için MoneyGram’a 52 milyon doların üstünde yatırım yaptı.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes CNN’e yaptığı açıklamada bu ortaklığın gerçekten yeniliği teşvik ettiğini ve blockchain küresel kullanımına yardımcı olduğundan söz etti. Ayrıca Ripple’ın XRP’si ile gerçek zamanlı ödemelerin yapıldığını vurguladı. Holmes, sınır ötesi para gönderme işlemlerinin gerçek zamanlı ödeme sistemini olumlu yönde etkilediğini açıklarken müşterilerinin buna çok önem verdiğini dile getirdi.

tr_TRTurkish