Morgan Stanley yatırım bankasının, kripto para borsası Bithumb’ı satın almak için harekete geçtiği iddia ediliyor. Bu haberle birlikte yatırımcıların hisse değerlerinde yükseliş yaşandı. 

Asia Business Daily haberine göre Morgan Stanley; Güney Kore’nin en güçlü kripto para borsası Bithumb’dan hisse almak için hareket geçti. Habere göre Morgan Stanley, Bithump borsasının en büyük hissedarı olan Vident ile iletişim halindeler. Paylaşılan verilere göre %10,3 hisse Bithumb Holdings’e aitken %34,24’ü Vident’a ait. Şirket, müşterilerine bitcoine yatırım yapmalarını sağlayan ilk büyük Amerikan bankası olacak. Çarşamba günü kripto para odaklı üç fon kurulması planlamakta.

Şirket ile Vident arasında gelişen pazarlığa dair henüz kamuyla bilgi paylaşılmadı. Yatırım miktarının 200 milyon doları geçebileceği söylentiler arasında. Kripto para borsası Bithumb’ın, yılın başından beri 1.7 milyon dolar kazanç sağladığı düşünülmektedir. Eğer Morgan Stanley ile Bithump anlaşma sağlanırsa; bu ilk kez bir bankanın çok büyük çaplı kripto para yatırımı olacak. Joseph Young, haberinde kripto paralara yatırım yapan kurumsal şirketler çoğaldıkça patlama yaşandığını söyledi. 

tr_TRTurkish