850 bin BTC’yi hack saldırısı nedeniyle kaybeden Mt.Gox’ da hareketlenme görülüyor. Borsadaki bir cüzdandan 600 bin Bitcoin transfer edildiği bildirildi!

Bitcoin’in erken dönemlerinde işlem hacminde en büyük paya sahip olan Mt.Gox, 2014 yılında hackerlar tarafından bir saldırıya uğradı ve 850 bin Bitcoin kaybederek iflas ettiğini açıkladı. Mt.Gox kullanıcıları 150 bin Bitcoin geri ödemesini, Whale Alert Twitter’da Mt.Gox’un soğuk cüzdanından bilinmeyen bir cüzdana Bitcoin gönderildiğini bildirdi. Aktarılan bu Bitcoinlerin değeri 13 milyon dolar üzerinde olduğu söyleniyor ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Whale Alert

Daha önce Whale Alert, konuyla ilişkili yanlış duyurularda bulunmuştu. Bu haberle ilgili olarak da Twitter’da Hsaka isimli bir Bitcoin yatırımcısı, Whale Alert’in yaptığı duyurunun büyük ihtimalle hatalı olduğunu söyledi. Ayrıca CryptoQuant adlı araştırma kuruluşu, Whale Alert’ün Mt. Gox olarak adlandırdığı adresin hatalı olduğunu, F2Pool’a ait bir adres olduğunu bildirdi. FXStreet ise söz konusu transfer işleminin büyük bir meblağ olmasa da 150 bin Bitcoin borcu olan bir borsanın hala borcunu ödememiş olması endişe yarattığı söyledi.

tr_TRTurkish