Mt.Gox ’tan beklenen açıklama geldi! Alacaklılara yapacağı geri ödeme planı mahkemeye sunuldu!

Mt.Gox ‘un Rehabilitasyon Plânı Taslak Dosya Açıklamasına göre 15 Aralık 2020 tarihinde kayyum heyeti, rehabilitasyon plânıyla ilgili taslak dosyasını sunmuştur. Tokyo Bölge Mahkemesi ve bir denetçi konuyla ilgili dosyayı inceleyecek ve rehabilitasyon plânının dosyada belirtilen süreçlerinin devam edip etmeyeceğine karar verecektir. Rehabilitasyon kayyum heyeti taslak plânını, ilgili taraflara zamanında ve uygun şekilde açıklayacaktır.

Mt.Gox bir dönem dünyanın en çok kullanılan lider kripto para borsalarından biriydi. Hatta Mt.Gox’un faaliyet gösterdiği dönemlerde piyasa işlem hacminin %80’ni oluşturuyordu. 2014 yılında 800 binden fazla Bitcoin’i çaldırdığı için iflas korunma talebinde bulundu. Birçok müşteri o dönemden beri ödemelerinin yapılmasını bekliyordu.

Bugün ise Mt.Gox’un geri ödeme taslağını mahkemeye sunması için son tarih ve yapılan açıklamalara göre taslak mahkemeye sunuldu. Açıklamada Mt.Gox’un alacaklılara nasıl ödeme yaptığıyla ilgili ayrıntı verilmezken mahkemenin sunduğu tarihlerde ödeme yapılacağına dair bilgiler vardı. Artık mahkeme sürecinin netleşmesi bekleniliyor.

tr_TRTurkish