Siyasetin önemli isimlerinden Muharrem İnce Muş’ta yaptığı basın toplantısında kripto paralara değindi.

“Memleket Hareketi” adlı siyasi bir hareket başlatan Muharrem İnce, yaptığı geziler kapsamında Muş ilini ziyarete gitti. Ziyareti sırasında basına verdiği demeçte kripto paralara değinerek, dünyanın ve Türkiye’nin değiştiğini dile getirdi.

İnce, “Artık televizyon kanalları izlenmiyor, Youtube var. Sadece merkez bankası para basmıyor, kripto paralar var. Dünyada ve Türkiye’de her şey değişti ama Türkiye’de siyaset yapma biçimi değişmiyor.” dedi.

Türk Siyasetinden önemli isimler son dönemlerde kripto paralara yönelik açıklamalarıyla dikkat çekiyor. Temmuz ayında Genç Parti 5. Olağan Kongresinde konuşma yapan Cem Uzan, “Kripto para, önümüzdeki yüzyılın para birimidir.” diyerek İzmir’i kripto paranın merkezi haline getireceklerinin sözünü vermişti.  

Kripto Paralar Herkesin Gündeminde

Muharrem İnce’nin açıklamasından çok kısa bir süre önce TCMB tarafından dijital para Ar-Ge ekibinin kurulacağının duyurulması artık bu dönüşümün düzenleyiciler tarafından da kabul edildiğini göstermektedir.

Geçmiş yıllarda dönemin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin kripto paralar hakkında, “Blockchain ayrı bir şey, buna karşı duramazsınız ama Bitcoin’in arkasında hiçbir kurum ve kuruluş yok. Arkasında kimsenin, sorumlusunun olmadığı bir değere dayalı bir şey üretmek çok tehlikeli. Bunun riskini dikkate almak lazım.” açıklaması ise çok uzaklarda kaldı. Dijital dönüşüm toplumun ve siyasilerin gündeminde çoktan yerini aldı.

Leave a comment

tr_TRTurkish