NBA takımı olan Dallas Maverick’in sahibi Mark Cuban, GameStop’a ilişkin konuşmasında bitcoin üzerinden örnek gösterdi.

ABD’li milyarder Mark Cuban, 2 Şubat’ta Reddit’de Wall Street Bets topluluğunun sorularını yanıtladı. Buna göre hisse piyasasında para kaybeden kişilerin bitcoin hodlcularını örnek almalarını önerdi.150 bin kişi katılım gösterdiği AMA etkinliğine 27 bin civarında yorum yapıldı.

300 doların üzerine çıkan GameStop (GME) hissesi, 3 Şubat tarihinden sonra 100 dolar altına düştü. Söz konusu bu düşüş için Cuban’ın yorumu ise GameStop olayının tamamiyle arz talebe bağlı olduğunu yönünde. Robinhood işlemleri durdurunca talep kaynağı da durdu. Bu nedenle düşüşün normal olduğunu açıkladı.

Yüksek fiyattan alım yapan yatırımcılara ise Mark Cuban’ın önerisi hodl. NBA takımlarından Dallas’ın sahibi Mark Cuban bu konuda bitcoin örneğini verdi. Cuban “Şu an sistemin değişmeye başladığını ve bu değişime biat edip etmeyeceğinizi düşünün. Daha önce bunu bitcoin alan insanlar yaşadı. 2017’de rekor fiyattan alıp parayalarının erimesine şahit oldular.  Ancak bitcoine inandıkları için beklediler ve şu an kazanan onlar.” diye belirtti.

Mark Cuban, konuşmasını sonlandırırken WallStreetBets’e inandığı söyleyerek teşekkür etti. 

Cuban “Wall Street’e kafa tutabildiğiniz ve bir şeyleri değiştirdiğiniz için teşekkür ederim. Gösterilen bu direniş takdire şayan bir durum.” ifadelerini kullandı.

tr_TRTurkish