Amerikan Futbol Ligi (NFL) takımlarından biri olan Tennessee Titans, Bitcoin ödemesi kabul edeceğini açıkladı. Kulüp ilk etapta yalnızca loca satışı ya da sezonluk kombine satışları gibi büyük alımlarda Bitcoin kabul edecek. İleriki dönemde küçük ödemeler için de bu uygulamanın hayata geçmesi planlanıyor.

Kripto para şirketlerinin spor organizasyonlarına sponsor olmaları birçok takımın da kripto parayla satış yapmalarının önünü açmaya devam ediyor. Bu uygulamaya geçen son kulüp ise Amerikan futbolu takımlarından Tennessee Titans oldu. Titans’ın yaptığı açıklamaya göre; bir üçüncü taraf şirket yardımıyla Bitcoin ile yapılan büyük meblağdaki ödemeler kabul edilecek.

Bir Sonraki Aşama Küçük Miktarda Ödemeler Olacak

Taraftarlar Bitcoin ile loca, sezonluk kombine ve Nissan Stadyumu’ndaki organizasyonlar için ödemeler yapabilecek. Kulüp, kısa vadede sadece büyük miktardaki ödemeler için böyle bir uygulamaya gidiyor. Bir sonraki aşama olarak ise stadyum içindeki yemek ve kulüp ürünleri alımlarıyla tekli bilet satışlarını da kapsaması hedefleniyor.

Titans’ın böyle bir uygulamaya gitmesinde kripto para evreninin yakından tanıdığı Bitcoin Magazine ile dijital fon şirketi UTXO Management’ın da danışmanlık yaptığı bilgisi verildi.

Bitcoin ödemesi uygulamasında Titans kulübüne destek verecek olan BTC Inc şirketi CEO’su David Bailey ise bu  anlaşmadan mutluluk duyduklarını belirtti. Açıklamasında işe şu ifadelere yer verdi;

“Profesyonel spor kulüpleriyle çalışmaya devam ediyoruz. 2022 yılı bu açıdan bizim için çok önemli olacak. Hem kripto para eğitimine hem de kitlelerin Bitcoin’i benimsemesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Amerikan Beyzbol Ligi takımlarından Oakland Athletics ve NBA takımlarından Dallas Mavericks de Bitcoin ve bazı diğer kripto paraları ödeme olarak kabul ediyorlar. Titans NFL’de bu uygulamayı gerçeğe dönüştüren ilk takım oldu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish