Normal şartlarda taban fiyatı bin doları aşmayan CrypToadz NFT’lerinden bir tanesi için 1055 WETH ödenmesi (yaklaşık 1.6 milyon dolar) kripto dünyasının en çok gündem olan konularından biri oldu. Bahsi geçen işlem OpenSea platformu üzerinden gerçekleştirilirken, uzmanlar göre bu durumun bir tuşlama hatası veya para aklama olabileceğini belirtiyor.

Özellikle 2021 yılında çılgınlık seviyesinde ilgi gören NFT’ ler ayı sezonunun gelmesiyle birlikte büyük bir çalkantı yaşadılar. Milyon dolarlara satılan Bored Ape Yacht Club’lardan futbolcu kartlarına, hatta Formula 1 pistlerine kadar birçok NFT eski itibarını görmüyor.

41.500 dolarlık da işlem ücreti

Yakın zaman içersinde yapılan bir işlem şüpheleri de beraberinde getirdi. CrypToadz NFT’lerinden bir tanesi tam 1.6 milyon dolara satın alındı. En popüler NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea üzerinden yapılan alım için ayrıca 41.500 dolarlık da işlem ücreti ödendi.
Bu yazımız ilginizi çekebilir: Ripple Yöneticisi, Şirketten mi Ayrıldı?

Üstelik NFT sadece iki hafta kadar önce 0.95 ETH’ye (ort. 1600 dolar) satın alınmıştı. Bu alımdan 15 gün sonra ise değerinin çok üstünde satılmış oldu.

Özel Bir Değeri Yok

Alınan NFT’nin ender sayılan koleksiyon ya da eserler içerisinde bulunmaması da işlemi daha da ilginç hale getiriyor. Bildiğimiz üzere CrypToadz koleksiyonu NFT zirvesinin yaşandığı 2021 yılında çıkarılmış ve ilk 10 günde yaklaşık 12 bin Ether’lik işlem hacmine ulaşmıştı.

Kripto dünyasını yakından takip etmek ve en güncel haberleri öğrenmek için bizi tüm sosyal medya Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve https://t.me/kriptoblogu kanalımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish