Non-fungible token kısaca NFT aslında özel bir kriptografik token türüdür. NFT’lerin eşsiz olmaları hızlı bir şekilde popüler olmalarını sağladı. Şöyle ki tablolar veya heykeller, geleneksel sanat eserleri değerlidir. Çünkü türünün tek örneği oldukları için eşsizdirler.

Günümüzde geleneksel sanatın yanı sıra bilgisayarlar ve tabletler ile hazırlanan dijital sanat eserleri de çok önem kazanmıştır. Bu tasarımları tokenlaştırarak blokzincirine inşa etmek dijital çağın galerisine sunmaktır. Bu token’lar başka hiçbir token ile takas edilemediği için her bir NFT çok özel ve değerlidir.

Non-fungible token örneklerine “NFT (Non-Fungible Token) Kısa Tarihi” blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Öte yandan, ERC-20 token’ları doğası gereği değiştirebilir. Şöyle ki ERC-20 tokenı bir hizmet ya da uygulama için kullanılabilen bir token türüdür. Bu nedenle ERC-20 token’lar kendi Network’leri içinde karşılıklı olarak takas yapılabilir.

Son olarak Non-fungible token’lar bilgisayarda, bulut depolama alanlarında ve dijital dosyalarda saklanabilir. NFT eserlerini kolaylıkla ve sonsuz kere çoğaltabilir, basabilir veya sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.

Kendi NFT’nizi oluşturmak için NFT (Non-Fungible Token) Nasıl Oluşturulur? blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Konuyla ilgili YouTube video’muzu izlemeyi unutmayın!

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish