OpenSea patformu, Paradigm ve Coatue’nün liderlik ettiği yatırım turunda 300 milyon dolar topladı. Değeri 13.3 milyar dolara çıkan OpenSea’nin değeri temmuz ayında 1.5 milyar dolardı.

OpenSea’nin adı  Insider trade olayı ile adı anılmasına rağmen NFT’ler konusunda açık ara liderliğini sürdürdü. Dün akşam saatlerinde OpenSea platformu; yatırımcılarına verdiği bilgiyle C Serisi fonlama turunda 300 milyon dolarlık yatırım aldığını ve şirketin toplam değerinin 13.3 milyar dolara çıktığını açıkladı.

OpenSea, temmuz ayında da B Serisi fonlama turunda 100 milyon dolar yatırım almıştı. Toplam değeri o dönem 1.5 milyar dolara çıkmıştı. Dün yaptıkları açıklamaya göre OpenSea’nin NFT piyasasındaki üstünlüğü rakamlara da net şekilde yansıdı. Bir blog yazısında ise şirket elde edilen fonu; ürün geliştirme, işe alım, startup yatırımları, müşteri güvenliği ve müşteri desteği gibi alanlarda kullanılacağını belirtti.

DappRadar’ın verilerine göre; sadece son 30 günde ödüllü profil resimleri ve diğer dijital koleksiyon ürünleri 1,6 milyon Ethereum işlemi yapıldı. 2,4 milyar dolarlık işlem hacmi elde edildi. Devin Finzer ve Alex Atallah tarafından 2017 yılında, NFT’lerin neredeyse hiç kimse tarafından bilinmediği bir dönemde OpenSe’nin kurulduğunu söyledi. Yaz aylarından beri rakipleriyle olan arasındaki farkı ciddi şekilde açmaya başladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish