En büyük NFT pazar yerlerinden biri olarak kabul edilen OpenSea; son dönemde yaşanan sorunlara ilişkin açıklama yaptı. OpenSea, son dönemde web sitesine girememe ve sitenin açılmaması sorunlarıyla karşılaşmaktaydı. 

OpenSea geçtiğimiz günlerde 300 milyon dolarlık yatırım almıştı. Aldığı dev yatırımların yanında ’insider trade’ olayıyla da ses getirmişti. Teknik sorunlar hakkında ise resmi web sitesinden açıklama yayınlandı. Sorunlar hakkında OpenSea’nin kurucularından Devin Finzer kişisel olarak özür diledi. Yaptığı açıklamada sorumluluğu aldığını söyleyerek özür diledi. David Finzer açıklamasında şunları belirtti;

Sitenin bu sabahki erişime kapanma durumu ve yaşanan sorunlar hakkında açıklamada bulunmak istedim. OpenSea’deki kesinti sürelerinin, siteyi sürekli ziyaret edenler için önemli olduğunu biliyoruz. Bu konu hakkında geleceğe yönelik bazı planlarımız var.

Sistemde aşırı yüklenme getiren ve performansın düşmesine neden olan bir API trafiği yaşandığını söyleyen Finzer; sorunu çözmek için API erişimlerini optimize edecek değişiklikler yaptıklarını belirtti. Artan yükü daha iyi yönetmek adına arama sistemlerini ölçeklendirdiklerini de ekledi.

Sorunların nedeni hakkında ise şunları ifade etti;

2021’in başında yalnızca 7 kişilik bir ekipten oluşmaktaydı. Geçen yıl Nft’lere olan aşırı ilgi ekibi büyütme ihtiyacını doğurdu. Bu hızlı büyüme de bazı zorlukları beraberinde getirdi. Zorlukları siz de bizim gibi birinci elden yaşadınız. Hak ettiğiniz hizmeti sunmak için çalışmalar yapmaktayız.

Açıklamada, site güvenilirliği için yapılan çalışmalar konusunda şeffaflık oluşturmak adına hedefler de yer almaktaydı. Maddelerin genel değindikleri konu ise; mühendislik ekibinin genişletileceği, ölçeklendirme adına yeni bir mimari oluşturulacağı ve müşteri destek bekletme süresinin düşürüleceği üzerineydi. Finzer yazının bir taahüdü olarak görülmesini istediğini ve daha çok çalışacaklarını da ekledi.

Bize Telegram’dan Takip Edin!

Leave a comment

tr_TRTurkish