Security NFT (SNFT) projesi sayesinde dinleyiciler şarkılara yatırım yapabilecek!

Müzik telif ücretlerini NFT olarak satmayı düşünen ilk sanatçılardan biri Lil Pump oldu. Blokzinciri destekli platform olan Opulous ve ünlü müzik şirketi Republic birlikte çalışarak SNFT olarak adlandırılan projeyi hayata geçirdiler.

Security NFT sayesinde blokzincirindeki kullanıcılar müzik piyasasına ya da tercih ettikleri şarkılara dolaylı yoldan yatırım yapabilecekler. Bu projede ilk olarak SNFT konsepti Lil Pump’ın yeni parçasıyla denendi. Lil Pump’ın, “Mona Lisa” adlı parçasına uzun zamandır hip hop piyasasında olan Soulja Boy eşlik etti.

Eski bir rapçi olmasına rağmen Soulja Boy, yeniliklere açık birisi olarak biliniyor. SNFT projesi ile insanlar hayran olduğu sanatçıların şarkılarına yatırım yapabilecek. Mona Lisa şarkısının satışı 4 Kasım tarihinde gerçekleşti.

Eser yaklaşık iki saat içinde maksimum hedefine ulaşarak 500.000 dolar yatırım aldı. 2021 yılının ocak ayında Opulous, Taylor Bennett ve Big Zuu ile müzik telif hakkı NFT satışına dahil oldu.

Ancak şarkılardan birinin yayınlanmasında bazı sorunlar ve gecikmeler yaşandı. Bu da Opulous kötü bir imaja sahip olmasına sebep oldu. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish