2018 yılında NFT pazar yeri olarak piyasaya sürülen Mintable, kullanıcılarına anında ticaret onayı veren ve saniyede 9.000 işlem gerçekleştirebilen Immutable X (IMX)’i entegre edeceğini açıkladı.

Immutable X ise ethereum tabanlı NFT ticareti için işlem ücreti alınmayan katman-2 protokolüdür. Immutable X’in amacı, NFT ticaretini ve oluşturulmasını daha kolay hale getirmektir. Mintable Twitter üzerinden paylaştığı gönderide; “Katman-2 protokolü olan Immutable şu anda Mintable’de kullanıma açık. Hesap açıp, etherlerinizi yatırın ve hiç bir ücret ödemeden işlem yapın.”şeklinde açıklamada bulundu.

Platformun, Immutable X entegrasyonuyla sayesinde, işlem ücreti ödemeden bir tek işlemle birden fazla NFT oluşturma ve; kredi kartı ile satın alımlar dahil olmak üzere Mintable kullanıcıları için mevcut olan tüm işlemleri güçlendirici olacağı öngörülüyor.

Mintable’ın operasyon şefi Jiawen Ngeow; “Bu ortaklık, Mintable’ı  NFT’leri alıp, satmak için en erişilebilir ve uygun maliyetli pazar yeri yapma vizyonumuza bir adım daha yaklaştırmaktadır.” şeklinde açıklama yaptı.

Immutable’ın kurucu ortağı Robbie Ferguson, Mintable ile işbirliği hakkında; “Bu ortaklık, gelişmekte olan Immutable X ekosistemimize çok iyi bir katkıdır. NFT topluluklarının olduğu her yerde olmak istiyoruz ve Mintable’ın hedefleri bizi heyecanlandırıyor.” dedi.

NFT (Non-Fungible Token) Kısa Tarihi

Pandemi süreciyle dijitalleşme herkesi ve her sektörü etkisi altına aldı. Bu süreçte her geçen gün kripto varlıklar daha popüler oldu. Bizler de alışılmadık kavramlarla karşılaşmaya başladık ve bunlardan birisi de Non-Fungible Token. Token terimini kısaca açıklamak gerekirse; somut veya soyut olan her şeyin dijital olarak transfer edilmesidir. Yazının devamına ulaşmak için tıklayınız…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

Leave a comment

tr_TRTurkish