NFT’lerin Durgunluğu Refik Anadol’a İşlemiyor
Özellikle son zamanlarda değeri sorgulanan NFT piyasasının mevcut durumu sanatçı Refik Anadol’u pek etkilememişe benziyor.

Ünlü Türk sanatçı Refik Anadol son NFT koleksiyonuyla adından söz ettirmeye devam ediyor. NFT piyasası son zamanlarda düşüş yaşarken ve hatta bazı kesimler tarafından “ölü” olarak değerlendirilirken Refik Anadol tarafından gelen haberler umut oluşturuyor. 

Ünlü dijital sanatçı Refik Anadol’un Winds of Yawanawa adlı NFT koleksiyonu büyük bir etki oluşturarak “NFT’ler öldü mü?” sorusuna güçlü bir cevap veriyor. Sanatçının çok ses getiren Winds of Yawanawa koleksiyonu yapay zekâ ve modern sanatı hem ses hem de görsel sanatla harmanlıyor. 
Bu yazımız ilginizi çekebilir: Microsoft’un Oyun Firması Activision Satın Alımı Kriptonun İşine Yarayabilir

NFT pazaryeri olan OpenSea’de 1 Temmuz tarihinde 1,5 Ethereum (ETH) taban fiyatıyla piyasaya sürülen bu koleksiyon, kısa süre içerisinde büyük bir değer artışı yaşayarak üç ayda yaklaşık 10 kat değer kazandı.

Üç ay içerisinde değerini 10’a katlayan ve NFT piyasasının mevcut durumunu değerlendirdiğimizde oldukça yüksek bir işlem hacmine imza atan Anadol’un NFT koleksiyonu adeta göz kamaştırıyor. 

Winds of Yawanawa OpenSea’de 451 ETH’lik işlem hacmini gördü. Bu değer, OpenSea’deki toplam ETH hacminin yaklaşık yüzde 25’ine denk gelmektedir.

Kripto dünyasını yakından takip etmek ve en güncel haberleri öğrenmek için bizi tüm sosyal medya Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve https://t.me/kriptoblogu kanalımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish