Nike’ın bir süredir merakla beklenen OF1 NFT koleksiyonu, gecikmeli de olsa piyasaya sürüldü. Nike OF1 NFT satışları, 1 milyon doları aşmış durumda.

Nike’ın SWOOSH Web3 platformu, kullanıcı deneyimini engelleyen aksaklıklara ve teknik sorunlara rağmen yeni NFT spor ayakkabı koleksiyonunu piyasaya sürdü. SWOOSH platformu, satışlarında 1 milyon doların üzerinde kazanç elde etti.

Bilindiği üzere Nike’ın beklenen sanal kreasyonu ilk olarak 8 Mayıs’ta duyuruldu. Fakat NFT koleksiyonu duyuru sonrası yaklaşık bir hafta sonra satışa sunuldu.

İlk olarak Nike posterleri airdrop aracılığıyla kullanıcılara gönderildi. Üstelik ilk turda, yalnızca erken giriş bileti olanlar posterlerin sahibi oldu.

Nike, ilk SWOOSH topluluğu üyelerine toplamda 106.453 poster dağıtıldığını açıkladı.

Nike OF1 NFT koleksiyonu, beklentinin üstünde ilgi gördü

Nike’ın piyasaya sürdüğü NFT koleksiyonu topluluk tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Polygonscan’in yayınladığı verilere göre, geçtiğimiz gün öğleden sonra 66.000’in üzerinde NFT satışı gerçekleştirildi. 

Üstelik Air Force 1 spor ayakkabısının ilk piyasaya sürüldüğü yıla ithafen, her bir NFT‘nin fiyatı 19,82 dolardan satışa sunuldu. Verilere göre ise Nike, şu ana kadarki satışlardan yaklaşık 1,3 milyon dolar gelir elde etti. Satışlar, hala devam ediyor ve 1 Haziran’da sona ermesi bekleniyor. Dolayısıyla, elde edilen gelirlerin daha artacağı tahmin ediliyor.

Diğer yandan her ne kadar ilk rakamlar umut verici görünse de Nike, teknik sorunlardan dolayı lansmanını birkaç defa ertelemek durumunda kaldı. Firma, bu aksaklıklar sebebiyle de heyecanlı alıcıların, yaşanan sorunlardan dolayı hayal kırıklığı yaşadığını belirtti.

Bununla dolayı Nike ekibi, satışların beklenenden daha düşük olduğunu ve daha sürecin yavaş ilerlediğini belirtti. Nike‘ın popüler fiziksel spor ayakkabıları genellikle dakikalar içinde tükenirken, OF1 NFT‘lerin birçoğu hala satış aşamasında.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish