Banka ve kurumsal şirketlerin Bitcoin almak için başvurduğu şirketlerden NYDIG, yeni bir yatırım serisi düzenledi. Şirket bu seri ile 200 milyon dolar topladığını açıkladı.

NYDIG’in düzenlediği bu seriye, sekiz farklı şirket destek verdi. Yatırımcıları arasında Morgan Stanley gibi dev isimler yer almakta. NYDIG’in yayınladığı basın duyurusunda; Stone Ridge Holdings Group, Morgan Stanley, New York Life, MassMutual, Soros Fund Management, FS Investments, Bessemer Ventures Partners ve FinTech Collective katkılarıyla 200 milyon dolar yatırım yapıldığı açıkladı. Stone Ridge’a bağlı olan NYDIG, kurumsal müşterileri saklama (custody) hizmeti de sunmakta.

Aralık 2020 tarihinde 100 milyon dolar değerinde bitcoin satın alan MassMutual; NYDIG şirketinin gelecekteki bitcoin projelerinde bulunacağını duyurmuştu. NYDIG CEO’su Robert Gutmann bu ortaklıklarla, kurumsal yatırımcının da bitcoin pazarına girdiği açık bir şekilde anlaşıldığını söyledi. Hatta Gutmann bu yatırımın bitcoini olumlu yönde etkileyeceğini düşünmekte.

tr_TRTurkish