Bir son dakika haberine göre, OKEx kurucusu Star Xu serbest bırakılıyor. Bu iddia Çin kripto para dünyasını altüst etti.

16 Ekim tarihinde kripto para borsası OKEx’in para çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğu açıklanmıştı. Aynı gün Çin yerel basınından Caixin, OKEx borsasının kurucusu olan Star Xu’nun sorguya alınmak üzere polis merkezine götürüldüğünü açıkladı. Ünlü kripto para borsasının CEO’su Jay Hao kullanıcılara güvende hissettirmek için sürecin bütün ayrıntılarını paylaştı. Jay Hao yaptığı bir açıklamada konu ile ilgili “Dünya lideri bir borsa olarak kullanıcı güvenliği, OKEx’in ödün vereceği bir şey değildir. Verdiğimiz hizmeti eski haline getirebilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve mümkün olan en kısa sürede konuyla ilgili güncellemeleri paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

CEO Hao, soruşturmanın aslında şirket ile değil özel anahtar sahipleriyle ilgili olduğunu yani borsanın yanlış bir şey yapmadığını söyleyerek içeride parası olan kullanıcıları sakin tutmaya çalıştı. OKEx’in sonunda Star Xu ile iletişime geçebildiği ve şu anki durum hakkında bilgilendirme yaptığı söyleniyor. Yerel haber merkezlerine düşen haberde yakın zamanda OKEx cephesinden resmî bir açıklama gelmesi bekleniyor. Öte yandan OKEx Ceo’nun soruşturma altına alınması dijital para piyasasını nasıl etkilediği hakkında tartışmalar hakimdi. Şimdi ise OKEx Ceo’nun Star Xu’nun salıverilmesi Çin piyasasında nasıl hareketlemeler yaratacağı merak konusu.

tr_TRTurkish