Geçtiğimiz günlerde para çekme işlemlerini durduran kripto para borsası OKEx’e başka bir borsadan 175 milyon TL değerinde Bitcoin transfer edildiği ortaya çıktı.

OKEx para çekme işlemini geçiçi olarak durduğuna dair bir açıklaması ve polis tarafından soruşturmaya alınması geçtiğimiz günlerde çok konuşulmuştu. OKEx’den çok çarpıcı bir haber daha geldi. Soruşturma devam ederken OKEx’in başka bir borsa olan Huobi’den yüklü miktarda Bitcoin aktardığı ortaya çıktı!

Whale Alert’ın verilerine göre toplamda 22,5 milyon dolar (yaklaşık 175 milyon Türk lirası) değerinde 1.995 Bitcoin, Huobi’den OKEx’e gönderdi. Transferin OKEx’ in para çekme işlemlerini durdurduktan sonra gerçekleşmesi merak uyandırdı. Yapılan bu işlemin 998 Bitcoin (11,3 milyon dolar) ve 997 Bitcoin (11,3 milyon dolar) olarak iki ayrı işlem olduğu saptandı.

OKEx’in para çekme işlemlerini durdurması müşterilerini korkutmuş ve kullanıcılar arasında güvensizlik oluşturmuştu. Hatta bazı insanlar “Bu adamlar akıntının tersine kürek çekmekte kararlı” yorumlarında bulunurken diğerleri de “İşlemler bazen gecikebilir bu yüzden böyle şeylerin olması normal” yönünde yorumlar yapıyorlar.

Leave a comment

tr_TRTurkish