OpenSea, kullanıcılarını korumak için yeni bir güvenlik özelliği tasarladığını duyurdu.

NFT alanında en popüler kuruluşlardan biri olan OpenSea, son zamanlada alınan NFT’ler ile gündemde. Bu konuda oldukça sert eleştirilere maruz kalan platform kullanıcı güvenliği ile ilgili çalışmalarına hız verdi. Popüler platform şüpheli NFT transferlerini gizleyecek yeni güvenlik özelliğini kullanıcılarına duyurdu.

Kendi blog sayfalarından yapılan bir açıklama ile yeni güvenlik özelliğini kullanıcılarına tanıtan OpenSea, bu yeni özellik ile yasa dışı işlemleri gözlemleyerek kullanıcılarını dolandırıcılığa karşı korumayı planlıyor.

Yapılan açıklamada OpenSea platformunun güvenlik konularına odaklandığı özellikle belirtildi. Platformun CEO’su Devin Finzer ise açıklamasında şu sözlere yer verdi:

İstenmeyen bir e-posta almak gibi, tanımadığınız kişilerden NFT transferleri almak da engellenemeyen bir durum. Son zamanlarda gerçekleşen dolandırıcılık bu faaliyetleri yüzünden çok sayıda kişi, zararlı sitelerin bağlantılarını tıklayarak zarara uğradı. Fakat yeni güvenlik özelleiği sayesinde bu yeni dolandırıcılığın önlenmesini sağlanacaktır. “

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish