İlk olarak NFT pazaryeri olan OpenSea, kişilerin ve markaların kendi NFT projelerini başlatmasına olanak sağlayan araç paketini başlattığını duyurdu.

NFT pazaryeri OpenSea, kişilerin ve markaların kendi NFT projelerini başlatmasına olanak sağayan araç paketini başlattığını duyurdu.

OpenSea tarafından sunulan bu araç paketi, çeşitli kişiselleştirme özelliklerinin aktif hale getirilmesinde yardımcı olur. 

OpenSea’nin hakkındaki bu gelişme, basım süreci ve telif haklarına ilişkin çeşitli araç paketleri için çalışmaları devam ettirdiği bir dönemde geldi.

Şirket yaptığı açıklamada, belirlenen bazı içerik üreticilerinin, önümüzdeki haftalarda basım araçlarını kullanmaya başlayabileceğini söyledi. Ek olarak daha fazla özelliğin de ekleneceği bilginisini paylaştı.

OpenSea, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Vizyonumuz, bu ürünü güçlü teknik kaynaklara veya uzmanlığa erişme ihtiyacı duymaksızın, sürükleyici ve güvenli bir biçimde OpenSea’de kolayca drop yapılabilecek şekilde genişletmektir”

Şirket, geçtiğimiz zaman içerisinde müzik ve NFT ilişkisini güçlendirmek adına

Ünlü plak şirketi Warner Music Group ile ortaklık kurdu.

Üstelik OpenSea, geçtiğimiz Aralık ayında ABD yaptırımları sonrası Kübalı sanatçıların engellendiğini duyurmuştu. Yaşanan bu gelişme, kripto para sektöründe büyük tepki görmüştü. Hatta bu tutum, mottosu “özgürlük” olan kripto sektörü için içerisinde birçok çelişki barındırıyor. 

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish