Merkezsiz uygulama (dApp) platformu NEARProtokol, NEAR ve Aurora’ya UST sabitkoini’nin entegrasyonu sağlamak için Terra ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Nearpad, Rose ve Terra arasında gerçekleşen ortaklık, NEAR’ın ve Aurora’nın yeni ekosisteminde UST’nin kullanılabilirliğini gösterecek. Kullanıcılar AllBridge ile varlıklarını doğrudan Terra ve Aurora arasında geçiş yapabilecek.

Ayrıca Nearpad ve Rose, kullanıcıların protokollere UST likiditesi yatmasını sağlamak için teşvik etmekte. Öte yandan NEAR’ın ve Aurora’nın toplulukları likiditeye daha sonradan erişebilecek.

NearPad ve Rose kurucusu Aiden Knox; Terra ile kurduğumuz ortaklık sayesinde topluluğumuza UST stablecoin’ini sunarken Near’ın ve Aurora’nın ekosistemini büyütmek için de bir adım atıyoruz. Ortaklık ile amacımız sadece NearPad ve Rose’a UST entegrasyonu sağlamak değil, topluluğumuz için daha kapsamlı entegrasyonlar ve farklı projeler gerçekleştirmek. Tüm bunlar için Terra ile çalışmaktan mutluluk duyuyorum.” şeklinde açıklama yaptı.

NEAR’a, UST’nin entegre edilmesiyle kullanıcılar; NEAR’ın teknolojisi ile oluşturulan protokollerin birçok avantajına erişebilecek. Ayrıca kullanıcılar, NEAR üzerindeki popüler varlıklardan bazılarına sınırsız erişim sağlayacak. NEAR’ın Kurucu Ortağı Illia Polosukhin ortaklık hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. Buna göre; “NEAR, basitlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik üzerine inşa edildi. UST gibi sabitkoin’ler, değer korumak ve sabit bir birime dayalı hesaplama yapabilmek için kolaylık sağlamaktadır. NEAR ve Terra ekosistemlerinin AllBridge aracılığıyla bağlanması; Rose ve NearPad uygulamalarının topluluklarına sabit koin’leri kullanmak için yeni yollar sunmaya imkan sağlıyor şeklinde konuştu.

Terra İş Geliştirme Başkanı Jeaf Kuan; “NEAR’ın ekosistemi ile çalışmak heyecan verici. NearPad ve Rose sayesinde UST’nin zincirler arasında daha da büyümesini dört gözle bekliyoruz. NEAR gibi sektörün güçlü isimleri ile çalışarak; UST’nin global DeFi ekosistemi ile daha fazla bütünleştiğini göreceğiz.” şeklinde açıklama yaptı.

Bitcoin’nin geri çekilmesine rağmen  NEAR protocol (NEAR) son 24 saatte Coingecko verilerine göre % 29.7 yükseliş gösterdi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish