Pakistan asıllı 12 yaşındaki İngiliz çocuk, yaklaşık 5 haftada 400 bin dolara yakın para kazandı. 

Benyamin Ahmed adındaki 12 yaşında Pakistan asıllı İngiliz çocuk, Weird Whales (Garip Balinalar) adlı NFT’lerini satarak yaklaşık 5 haftalık süreçte neredeyse 400 bin dolar kazandı.

Konuyla ilgili Geo.tv’ye röportaj veren Benyamin Ahmed; banka hesabı olmadan büyük bir meblağ kazanan Ahmed, program yazıcısı olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Eserlerini Twitter’da paylaştıktan sonra karşılaştığı büyük ilgiyi şu ifadeler açıkladı; Twitter’da sadece birkaç takipçim vardı. Çok fazla takipçisi olan bir kişi ise benim tweet’imi, retweet etti. Bu anlamda şanslıydım. Şimdi ise 12 binden fazla takipçim var. Birçok medya kuruluşu benim haberlerimi yaptı.

Röportajında babasının kendisine ve Yusuf adlı kardeşine, 6 yaşındayken kod yazmayı öğrettiğini söyledi. Ahmed kazancını Ethereum olarak saklacağını şu sözlerle ifade etti;

“Babam bir yazılımcıydı. Bana ve kardeşime çok küçük yaşta kod yazmayı öğretmeye başladı. Zaten tatil günlerimde bu konuda çalışıyordum. Bu tatil döneminde de her şeyi tamamladım ve ürünlerimi satışa koydum. 5 haftada yaklaşık 290 bin pound kazandım. Bu sektör büyüme gösteren bir sektör. Minecraft için de belirli ürünlerim vardı ama onlar çok satamamıştı. Varlıklarımı Ethereum’da saklıyorum. Evet, volatilite bazen fazla olabiliyor ama gelecek bu endüstride”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish