Blockchain tabanlı bir mobil uygulama sayesinde, korona virüs salgını devam ederken güvenli ve hızlı seyahat edebilmek mümkün.

ICC AOKpass isimli uygulama, kullanıcıların Covid-19 durumlarını anlık olarak onaylamalarına olanak veriyor.  Blockchain şirketi Perli’nin CEO’su Dorjee Sun, CIR Magazine’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi, “ICC AOKpass’in günümüz dünyasında her yerde kullanılabilecek küresel ve ortak bir standart kullanıyor. Uygulama, ülkelerin kurallarına uyarlanabiliyor ve kullanıcıların Covid-19 uygunluklarını anlık olarak doğrulamalarına yardımcı oluyor”.

ICC AOKpass, Singapur merkezli Energy Drilling ve International SOS’ in de dahil olduğu belirli şirketler tarafından test edildi. Şirketler, petrol sondaj platformunu ziyaret edecek seçili ekip üyelerinin Covid-19 adına yapılan PCR testlerinin sonuçlarını uygulamaya kaydetti. Sonuçlar daha sonra istemciye gönderildi ve Tayland havalimanına girişi kolaylaştırdı.  International SOS Singapore’un genel müdürü Juliana Gim, başarılı ICC AOKpass deneyiminin herkese korona virüs salgını zamanında nasıl güvenle seyahat etmeye devam edilebileceğini açıkladığını dile getirdi. “ICC AOKpass’in Energy Drilling tarafından başarıyla test edilmesi, birçok sektörde işe dönüşü kolaylaştırmak için güvenilir ve standart bir küresel sistem uygulama hedefimizde önemli bir adım olduğundan dolayı teşvik edici oluyor. İşe güvenli ve hızlı bir dönüş için zamanla yaygın olarak kullanılmasını umuyoruz.”

Leave a comment

tr_TRTurkish