Panter Capital CEO’su Dan Morehead, yarılanma olmadan önce Bitcoin’in yıllık performansını inceledi.

Dan Morehead, Bitcoin’in büyük bir yükseliş gösterme olasılığını yarı yarıya olduğunu belirtti ve Ağustos 2021 için fiyatın 500 bin dolar olacağını öngördü.  San Francisco merkezli blockchain ve kripto para koruma fonunun kurucusu, yaptığı açıklamayı 12 Mayıs’taki yarılanmadan önce Bitcoin’in (BTC) performansını altın, petrol ve girişim sermayesi ile karşılaştırarak incelediği ve 30 Nisan’da yatırımcılara gönderdiği mektup ile yaptı.  Sürecin başlarında tahminde bulunmaktan uzak duran CEO, yarılanmanın fiyatı ne şekilde etkileyeceği konusunda kararsızlık yaşadığını belirtti ve “ yeni Bitcoin arzı yarı yarıya azalırken her şeyi aynı kalırsa fiyatın yükseleceğini” belirtti.

“Bitcoin, tarihsel olarak yarılanmadan 459 gün önce dibi görüyor, yarılanmaya doğru yükseliyor, yarılanmadan sonra ise bir patlama yaşıyor. Yarılanmadan sonraki ralliler, yarılanmadan boğa piyasasının zirvesine kadar ortalama 446 gün sürüyor.”

Morehead, çarpıcı bir tahminde bulundu ve şunları dile getirdi:

“Tarih tekerrür edecek olursa Bitcoin, Ağustos 2021’de 533.431 dolar ile zirveye ulaşacak. Tabi ki bu çok büyük bir tahmin. Bitcoin’in büyük bir yükseliş yaşama ihtimali yarı yarıya.”

Bitcoin Petrol ve Altını Geride Bıraktı

Morehead, 25 Mart tarihli yatırımcı mektubunda Bitcoin’in geleneksel varlıklara kıyas ile performansını da değerlendirdi ve kripto paranın altını geri planda bıraktığını ileri sürdü.

 CEO, petrol piyasalarını kinayeli bir dile kullanarak eleştirdi: ”En azından Bitcoin’inizi almaları için insanlara ödeme yapmıyorsunuz.”Petrol, geçtiğimiz günlerde tarihte ilk olarak negatif fiyatlara doğru gerilemiş ve üreticiler varilleri satın almaları için alıcılara ödeme yapmak zorunda kalmıştı.

“Petrol, korkunç bir varlık sınıfı oldu. Petrolün 35 yıllık bileşik yıllık büyüme oranı sıfır nokta sıfır. En iyi zamanında bile yüzde 6 artışı görmedi. Bitcoin ise 9 yıllık, yüzde 215 bileşik yıllık büyüme oranına sahip ve dünyanın geri kalanıyla uzun vadede hiçbir korelasyon göstermiyor.”

Leave a comment

tr_TRTurkish