PayPal, geçen yıl kripto para hizmetine başlattıktan sonra hisse senedi ticareti için de yeni bir platform oluşturmanın yollarını araştırıyor.

CNBC’de yayımlanan habere göre PayPal, hisse senedi alım satım uygulaması olan Robinhood gibi rakipleriyle; rekabet etmek için hisse senedi ticareti vermenin yollarını araştırıyor. PayPal bu hizmeti ya kendi oluşturduğu bir platformla; ya da hali hazırda bu hizmeti veren bir platforma başlatmayı düşünüyor.

Ayrıca PayPal’ın hisse senedi hizmeti için görüşmeler yürüttüğü fakat bu yatırımı bu yıl yapmaya çok sıcak bakmadığı söylentiler arasında. PayPal’ın bu süreci yavaş ve emin adımlarla yürüteceği söyleniyor.

CNBC’ye göre, PayPal’ın Finans Sektörü Düzenleme Kurumu; aracı kurum olarak hizmet vermesinin onayı sekiz aydan fazla sürebileceğini açıkladı.

Diğer bir iddiaya göre de PayPal, daha önce açıklanmayan bölümü yani; PayPal’da Invest olarak bilinen bir departmanı var. Bu departmana CEO olarak finans sektöründe deneyimli olan Rich Hagen ile anlaştı. Hagen’in LinkedIn’deki sayfasına göre, PayPal’ın tüketici yatırım işindeki fırsatları keşfetmeden sorumlu olacak.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish