CoinShares CSO’su Meltem Demirörs PayPal yakın gelecekte kendi kripto parasını çıkarabilir yorumunu yaptı!

Küresel ödeme devi PayPal’ın dijital para dünyasına gireceği açıklaması beri piyasanın yörüngesine oturdu. Dün bu konuya dair uzmanların yaptığı negatif paylaşımlardan sonra akıllara  PayPal’ın sektöre girmesinin kendi kripto parasını çıkarması olabileceği düşüncesi geldi.

Dijital varlık yönetim şirketi CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, CNBC’nin Fast Money için gerçekleştirdiği röportajda PayPal’in kripto desteğinin nihayetinde altında aslında birçok ödeme şirketinde gördüğümüz dijital dolara benzer bir dijital para oluşturursa şaşırmam açıklaması dikkat çekti.

Facebook’un dijital para projesi Libra’nın yönetim organı olan Libra Birliği’nden PayPal resmi olarak ayrılmıştı. 2019’un haziran ayında başlatılan bu projede, yasal engellerin şirketi etkileyeceği endişesi nedeniyle ayrıldı. Bunun ardından kendi tokenını oluşturmayı düşündüklerini de söyledi. Ayrıca PayPal, 21 Ekim’de Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) ödemelerini önümüzdeki yıldan itibaren destekleyeceğini de açıkladı.

tr_TRTurkish