Ödeme devi PayPal yakın zamanda gerçekleştireceği projesini açıkladı. Buna göre kripto paralarda görülen artış sebebiyle kripto ve dijital para birimi kuracak.

PayPal’ın CEO’su Daniel Schulman, günümüzde kullanılan finans sisteminin artık yavaş kaldığını ve işlemlerin günler içinde değil saniyeler içinde gerçekleşmesi gerektiğini belirtti. Schulman kripto ve dijital paralarla ilgili blokzinciri birimi kurarak geleceğin bir parçası olmayı hedeflediklerini açıkladı.

Daniel Schulman konuşmasında ilk uluslararası pazarın önümüzdeki aylarda Venmo entegrasyonu ile gerçekleşeceğini açıkladı. Bütün bu adımlar, kripto ve dijital paralar ile blokzincir dünyasındaki ilerlemenin sadece başlangıcı. Ayrıca PayPal’ın kripto ve dijital paralar birimine çok büyük bir yatırım yaptığı da söylentiler arasında.

Son olarak PayPal dijital para endüstrisinde Paxos ile ortaklığının ardından Ekim ayında kripto para hizmetleri başlamıştı. PayPal’ın kripto para hizmeti 12 Kasım tarihinden itibaren tüm ABD’li kullanıcılar kullanmaya başladı.

tr_TRTurkish