Geçtiğimiz yıl ekim ayında kripto para dünyasına giriş yapan ve her geçen gün hızlı bir büyüme kaydeden ödeme devi PayPal; üstün özellikli, yapay zekayla çalışan bir kripto cüzdan geliştireceğini açıkladı. 

PayPal CEO’su Schulman, müşterilerin şirketin geliştirdiği Super App cüzdanı sayesinde; çok daha kolay kripto para kolay işlem yapabilecekleri söyledi. Kısa süre sonra kullanıma sunulacak olan Super App; fon yatırma işlemlerinin yanı sıra mesajlaşma ve birçok ek kripto para özelliğini de sağlayacak. Schulman, cüzdanın tüm ABD’de önümüzdeki birkaç ay içinde hazır olacağını belirtti.

Birçok kripto para cüzdanına göre üstün özelliklerinin olacağı belirtilen Super App, yapay zeka ve otomatik öğrenmeyi de destekleyecek. Böylelikle müşterilerin sadece basit işlemleri yapılmayacak aynı zamanda, işlemler vasıtasıyla daha fazla fon kazanmaları sağlanacak.

2020 yılında kripto para evrenine giren şirketi; Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum’un müşterilerinin trade etmesine izin verdiğini açıklamıştı. Bu duyurusundan kısa süre önce de haftalık; 20 bin dolarlık kripto para alım limitini 100 bin dolara çıkardığını açıklamaıştı. PayPal’ın bünyesinde olan Venmo; kripto para özelliğini müşterilerine nisan ayında sunmaya başlardı. Ayrıca PayPal, ABD’li kripto para borsası Coinbase ile de ortaklık kurdu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish