Dijital para dünyasına yıllarca düşman olan PayPal artık gardını indirmiş gibi gözüküyor.

CNBC’nin Squawk Box programında öğrenilen bilgiye göre PayPal dükkan ve satıcıların kripto para ile ödeme alabilmesi için altyapı oluşturmaya başladı.

Los Angeles merkezli ücretsiz finansal danışmanlık devi olan Aspiriant’ın yöneticisi Sandi Bragar Twitter üzerinden paylaştığı iddialar PayPal’ın kripto para birimlerinin kabul edilmesi için dükkan ve satıcılarla işbirliği yaptığı yönünde.

PayPal’dan Kripto Para Sektörüne Olumlu Hamle

Ünlü yönetici Bragar, ana akım kitleler tarafından da kripto para kullanımı artış gösterirse, Paypal’ın yaptığı bu girişimin daha önemli bir hal alabileceğini ifade etti. Ortada “kazan-kazan” bir durum olduğunu ifade eden Bragar, şirket hisselerinin yatırımcıların gözünde daha çekici hale geldiğini belirtti. Haziran ayında PayPal’ın dijital para alım satım hizmetleri başlatacağına dair duyumlar yayılmıştı. Avrupa Komisyonu’na dijital parayla ilişkin girişimini bildirdi

Ayrıca geçtiğimiz aylarda blockchain mühendislerini kadrosuna almaya devam eden PayPal Bitcoin ve altcoin’lere yönelik ilgisini bu şekilde göstermiş oldu. PayPal’ın bu girişimi ileriye yönelik olumlu gelişmelere yeşil ışık yaktığı düşünülüyor.

tr_TRTurkish