PayPal’ın üçüncü çeyrek için hisse başına tahmini kazancı 1,07 dolar olarak belirlenmişti. Paypal üçüncü çeyrekte hisse başına fiyatı 1,11 dolara ulaştı.

PayPal tahminlerin üstüne çıkarak hisse fiyatlarını yükseltmiş olsa da geliri için aynı yorum yapılamıyor. Şirket, üçüncü çeyrekte 6,18 milyar dolarlık gelir açıklayarak, 6.23 milyar dolarlık tahminlerin altında kaldı.

Şirket, bir önceki yıla göre üçüncü çeyrekte %24 artışla 310 milyar dolarlık toplam ödeme hacmi açıkladı. İkinci çeyrekte de 11,4 milyon kullanıcıya sahipken; 3. çeyrekte 13,3 milyon yeni aktif hesap ekledi. 

Kısa bir süre içerisinde kullanıcı sayısını 2 katından daha fazla yükselten PayPal; üçüncü çeyrekte işlem geliri bir önceki yıla göre %10 arttı. Fakat 2. çeyrekteki işlem gelirine göre %3 düştü.

PayPal’ın işlem gelirinin bir kısmı, şirketin kripto parala ilgili hizmet veya ürünlerinden gelmekte. Fakat şirket, kripto para ödemelerini toplam ödeme hacmine dahil etmemekte.

Paypal, üçüncü çeyrekte kripto para hizmetleri vermeye başladığı için İngiltere’deki müşterilerinin çoğu da bu hizmeti kullanmaya başladı. Şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre; platform üzerinden daha önce kripto para satın alan müşterilerinin artık iki kat daha fazla PayPal’a giriş yapmakta.

PayPal, dördüncü çeyrek net gelirinin 6.85 milyar dolar ile 6.95 milyar dolar arasında olmasını bekliyor. Şirketin 2021 yılında toplam ödeme hacminde yaklaşık %33-34 büyüme yaşadı. PayPal’ın hisseleri 229 dolar ile 231 dolar arasında işlem görmeye devam etmekte.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish