Yakın zamanda piyasaya sürülen meme coin PEPE’ye olan ilgi gün geçtikçe artmaya başladı. Pepe (PEPE), yaklaşık 582 milyon dolarlık piyasa değeriyle piyasanın en büyük 100 kripto parası arasına girmeyi başardı.

Böylelikle kripto para piyasalarının yeni “meme coin”i PEPE, son zamanlarda büyük bir ilgi görüyor. İki hafta önce piyasaya çıktığı ilk günlerde yüzde 450 artan PEPE’nin revaçta olması devam ediyor.

CoinGecko’ya gör, son 24 saat içinde yüzde 111 değer kazanan PEPE token’ı hafta içinde yüzde 304 artış gösterdi.

Yaklaşık 420 trilyon 690 milyarlık değeri bulunan PEPE, popüler kültür referanslarına ve “internet geyiklerine dayanan DOGE, SHIB, Floki ve Mars gibi token’ların arasına girmeyi başardı.

Birkaç günde milyon dolarlık getiri

Üstelik geçtiğimiz günlerde bir yatırımcı, PEPE’ye 250 dolar tutarında yatırımda bulunarak kısa bir süre içinde 1.02 milyon dolar getiri elde etmeyi başardı. Kullanıcı, 15 Nisan’da, toplam 5.9 trilyon PEPE token karşılığında 0.125 ETH takas ettiği bir işlem gerçekleştirmişti.

PEPE, dört günlük bir süre içinde büyük bir artış yaşadığı için yatırım daha sonra bir milyon dolara yükseldi. Hatta cüzdanda şu anda değeri 5.3 milyon doların biraz üzerinde olan 3.9 trilyon token bulunuyor.

PEPE neden bu kadar yükseldi?

PEPE’nin kısa içerisinde hızlı yükselişi, Google arama sorgularında orantılı bir artışla aynı zamana denk geldi.

“Pepecoin” için Google Trend puanı 9 Nisan haftasından 16 Nisan haftasına kadar 3’ten 100’e yükselerek yüksek bir artış elde etti.”

Puan, belirli bir zaman dilimi içinde Google Arama’da belirli bir anahtar kelimenin yaygınlık derecesini gösteriyor. Metrik 0 ila 100 arasında değişirken, 100 belirli bir anahtar kelime araması için en yüksek popülerlik seviyesini ifade ediyor.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish