“Bitcoin Fiyatında Büyük Yükseliş Bekliyorum”

Stok akışı modelinin geliştiricisi PlanB, yaptığı analiz sonucuna göre, Bitcoin fiyatından artış olması için koşulların oluştuğunu dile getirdi.  Bitcoin (BTC) fiyatı için hazırlanan popüler tahmin göstergesi stok akışı modelinin geliştiricisi PlanB, gönderdiği mesajla büyük boğa piyasasının başlamak üzere olduğu iddiasında bulundu.  18 Ağustos tarihine Twitter’da paylaştığı mesajında PlanB, göreceli güç endeksinin (RSI) 64 seviyesinin üzerine çıktığını, bu indikatörün büyük bir boğa piyasasının işareti olduğunu ileri sürdü.

PlanB: “Boğa piyasası doğrulandı”

PlanB analizinde Bitcoin’in belirli bir fiyat noktasında aşırı miktarda alınıp alınmadığını ya da aşırı satılıp satılmadığını belirlemek adına kullanılan göreceli güç endeksi (RSI) verisine dayandıran PlanB, mevcut olan fiyat davranışının 2012 ve 2016 yılındakilere benzediğini dile getirdi.

PlanB paylaştığı grafikte, konusu geçen 2012 ve 2016 yıllarında büyük bir boğa piyasası oluştuğuna ve Bitcoin fiyatının tarihi zirvelere ulaştığına dikkat çekti.

PlanB  tweet’inde şöyle yazdı:

“Bitcoin güçlü görünüyor, RSI 64, boğa piyasası doğrulandı.”

PlanB’nin iddiasına göre, Bitcoin fiyatında tarihi zirvelerin yakalandığı 2012 ve 2016 yıllarının bir benzerinin içindeyiz.

Bitcoin Fiyatında Düzeltme

Bitcoin fiyatı pazartesi günü güçlü 12.000 dolar direncini aştıktan sonra, hızlı bir yükseliş sergiledi ve 12.400 dolar seviyelerine kadar çıktı. Piyasa da kısa vadeli belirsiz hakim olsa da, beklenen bu düzeltmenin akabinde paritenin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Leave a comment

tr_TRTurkish