Polkadot açık arttırmasında (DOT), 3. açık artırmayı Japonya merkezli Astar Network kazandı.

Polkadot’un platformunda Astar Network ve diğer dört parachain, 17 Aralık’ta piyasaya sürülecek. Astar, açık artırma öncesinde yatırımcılardan 10 milyondan fazla DOT toplamayı başardı. 

Açık artırmaların başlamasıyla birlikte 50 doların üzerine çıktı. Fakat daha sonra piyasada yaşanan genel düşüşle birlikte fiyatın 35 dolar seviyesine indiği için DOT üçüncü parachain slot açık artırması yapıldı. Bu açık artırmanın kazananı da Japonya merkezli Astar Network oldu.

Polkadot üzerinde çok zincirli merkezsiz bir uygulama katmanı olan Astar Network’ün kurucusu Sota Watanabe ise açık artırmanın ardından şu şekilde açıklamada bulundu; “Polkadot parachain’i olmak için mücadele ettiğimiz 2,5 yıl sonunda; böyle bir başarıya ulaşmak bizim için çok büyük bir adım. Astar’ın ana özellikleri Ocak ayından itibaren hayata geçecek. Hem Polkadot ekosistemi hem de Astar, Web 3.0’ın çok önemli bir parçası olacaklar.”

DOT yatırımcıları bu açık artırma sisteminde, DOT kilitleyerek oy kullanabiliyorlar. Stake’e olarak en çok DOT yatırımı yapan proje açık artırmayı kazanıyor. Bu açık artırmada Astar yaklaşık olarak 27 bin 100 yatırımcıdan 10.3 milyon DOT topladı.

Japonya merkezli Astar Network’ün eski adı Plasm Network. Şirket Ethereum Sanal Makinesi’ni, WebAssembly’yi merkezsiz uygulama staking’ini; ve 2. katman çözümlerini destekleyen Polkadot merkezsiz uygulaması.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish