Huobi, Polkadot ekosismini geliştirmek ve aynı zamanda çeşitli etkinlikleri de tanıtmak için kullanılacak fona yatırım yaptı.

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Polkadot ekosisteminin hızla benimsenmesi ve gelişmesi için 5 milyon dolar civarında yatırım yapacağını açıkladı. Yapılan bu yatırımlar sayesinde ağın Web 3.0 geliştiricilerin daha yenilikçi olacağı düşünülüyor. Ayrıca Polkadot için diğer alanlarda da yatırım yapılacağı düşünülüyor.

Polkadot, mainnet lasmanından bu yana birçok geliştiriciden tam not aldı. Yayınlanan raporlara göre blockchain ağı üzerinde 300’den fazla proje hizmeti sağlıyor. En büyük ekosistemlerden biri olduğunu ise %44’ün üstünde artış ile kanıtladı.

Bu ekosisteminin çok daha güçlenmesi için ABD dolarına sabitlenmiş 5 milyon dolar değerindeki Tether (USDT) sabit koin’i bağışlanacak. Şirket, “Polkadot’un blockchain teknolojisinde daha fazla gelişim göstereceğine inanıyoruz. Bu nedenle bunun bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz.” açıklamasında bulundu. Ayrıca merkezsiz teknolojik girişimlerin ekip çalışması olduğunu bu sebeple fon oluşturarak destek sağlanması gerektiğine değindi.

Son olarak oluşturulan bu fonun içerik oluşturma, etkinlik üretme ve diğer faaliyetlerde kullanılacağı belirtildi.

tr_TRTurkish