Polygon, Ethereum layer 2 çözümü ve artık Uniswap’e geldi. Böylece kullanıcılar Uniswap üzerinden Polygon ağında işlem yapabilecek.

Merkeziyetsiz kripto para borsaları arasında PancakeSwap’dan sonra en yüksek işlem hacme sahip olan Uniswap’dir. Böylece borsa işlem ücretlerini düşürmek için Ethereum layer 2 çözümü olan Polygon ağını desteklemeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Polygon’un kurucusu Mihailo Bjelic, Uniswap’ın yönetim portalında teklif yayımladı. UNI token sahipleri bu kararı destekleyerek, 18 Aralık tarihinde %99.3’lük oy çoğunluğu ile teklif kabul edildi. Böylece kullanıcılar artık, Uniswap arayüzünde Polygon ağına bağlanıp işlem yapabilecek.

Kilitli toplam değeri (TVL) 5,2 milyara ulaşan Polygon ağının şimdilik 126 milyon kullanıcısı var. Uniswap’in Polygon ağını desteklemesiyle borsanın Polygon versiyonunda şimdilik 2,9 milyon dolarlık varlık kilitlendi. Öte yandan uzmanlar ilerleyen günlerde bu değerin artabileceği öngörülüyor.

Bitwise, Aave ve Uniswap için iki yeni kripto fon çıkardı

Kripto para yatırım şirketi Bitwise ve Uniswap kripto para fonu oluşturdu. Fonların kurumsal dünyadan gelen yoğun talep sebebiyle oluşturduklarını açıklandı. Yönetimi altında 1 milyar dolarlık dijital varlık bulunduran Bitwise Investments; kurumsal şirketlerden gelen yoğun talep sebebiyle merkezsiz finansın iki önemli protokolünün token’ları olan UNI ve AAVE için fon oluşturdu. Kaliforniya merkezli şirketin oluşturduğu söz konusu iki fon, bu iki token’a direkt olarak yatırım yapacak. haberin devamını okumak için tıklayınız…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish