İçinde Sequoia Capital India ve Steadview Capital’ın da olduğu bazı girişim sermaye şirketlerinin; 2017 yılında Hindistan’da kurulan Polygon şirketine, yatırım yapma planı içinde oldukları ve 50-150 milyon dolar değerde alım planladıkları belirtildi.

Ethereum blokzinciri uyumlu ağları birbirine bağlayan ve bu sistemleri inşa eden Polygon’a; Sequoia Capital India ve Steadview Capital’ın da aralarında olduğu bazı şirketlerin yatırım planı yaptıkları iddia edildi.

Amerikan teknoloji haber sitesi TechCrunch’ın göre; söz konusu bu şirketler token alım (MATIC) yoluyla yatırım yapacak. Belirlenen rakam ise 50-150 milyon dolar arasında.

Şirketlerin, MATIC’in son 1 aydaki ortalamasının %20 altında bir fiyatla token alacağı haber edildi. Ancak rakamlar hala kesinleşmediği ve görüşmelerin devam ettiği anlaşıldı.

Hafta sonu yaşanan düşüşlerle nedeniyle Polygon’nın piyasa değeri 12 milyar dolar civarında seyrediyor. En popüler 2. katman çözümlerinden biri olarak ön plâna çıkıyor. Yaklaşık 7.5 milyon işlem gerçekleştiriliyor ve çok sayıda merkezsiz uygulama; pahalı işlem ücretleri ödemeden Ethereum‘u asıl katman olarak kullanabiliyor.

Aave, SushiSwap ve Curve Finance gibi platformlar; bazı 1. katman blokzincirleriyle kıyaslandığında dahi çok daha büyük geliştirici ekosistemlerini bünyesine kattı. 

Polygon’un en erken yatırımcısı bir önceki ayı sezonunda; yaptıkları yatırımları şirketten geri istemişlerdi. Polygon bazı yatırımcıların paralarını geri ödemişti. Şirket bu yıl NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan ve kripto paralara destek veren Mark Cuban’dan da yatırım almıştı.

Ethereum konusunda, Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal; yılın başlarında konuşmuş ve web3 geliştirici ekosisteminin Ethereum etrafında toplandığını, bunun da kısa vadede değişmesini beklemediğini belirtti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish