Çin’in en büyük madencilik havuz şirketlerinden biri olan Poolin, geçici olarak Staking ödüllerini durdurduğunu açıkladı.

Poolin şirketinin aldığı karara göre, Poolin’in Mars Protokolü üzerinden stake eden kullanıcıların; hash oranı token ödemelerini durdurdu. Bir blog yazısı ile kararını duyuran Poolin, bu kararın pBTC35A ve pETH18C hash oranı tokenlerı ile stake eden kullanıcılar için geçerli olduğunu açıkladı. Şirketin vermiş olduğu kararın Çin’nin Xinjiang ve Sichuan kentleri için alınan kararlar sonrasında ödemeleri durduklarını açıkladı. Bu kararı almak zorunda olduklarını belirten Poolin, durumun geçici olduğunu belirtti.

Poolin geçtiğimiz dünlerde Ethereum üzerinde ERC-20 tabanlı iki farklı hash oranı tokeni çıkardı. Bu sayade staking üzerinden wBTC ödülleri dağıtıyordu. Çin Hükümeti’nin vermiş olduğu karardan sonra şirket, geçici olarak ödülleri durdurmak zorunda olduklarını belirtti. Ayrıca ekip, taşınma süreçlerinin en geç 60 gün içinde taşınacağını duyurdu. Şirket taşınma işlemlerini tamamladıktan sonra ödüllerin tekrar aktif edileceğini söyledi.

Verilere göre pBTC35A tokenı 100 dolar seviyelerinden satılıyordu. Ancak Poolin tokenı ciddi bir kayıp yaşayarak 50 dolar seviyelerine kadar düşüş gösterdi. ETH hash oranı tokenı ise 30 dolar seviyelerinden ciddi bir fon elde etmişti. Ancak ETH tokenı 10 doların altında işlem görmekte. Bitcoin tarafında yaşanan hash oranı % 50’lik kayıp düşüşü; hash oranı tokenlarını da ciddi şekilde etkiledi. Tam aksi bir senaryo yaşanır ve hash oranı tekrar bir artış yaşarsa; hash oranı tokenları da pozitif etkilenebilir.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish