Son zamanlarda önemli bir artış sergileyen Altcoinlerinden biri olan THETA Mayıs ayı içerisinde yükseliş gösteren koinlerinden biri oldu.  Google ile ortak olma söylentilerinin yanlış olduğu anlaşılınca güçlü bir sell-off meydana geldi. Kripto para birimindeki düşüş yönlü hareket, hem USD hem de BTC işlem çiftlerinde haftalık zaman dilimlerinde son derece hassas iki satış sinyali tetiklediği için devam ediyor.

THETA Mayıs Ayında Dolar Karşısında % 400, Bitcoin Karşısında % 350 Değer Kazandı

Mayıs ayı başlarında pump hareketinin zirvesine kadar Theta olarak tanınan Altcoin, Bitcoin’e karşı % 360’ın üstünde değer kazandı. USD işlem çiftinde yaklaşık olarak % 400’e yakın bir artış oldu. Ralli Google ile ortaklık hakkında duyulan yanlış bilgiler bu durumu körükledi, fakat daha sonra ortaklığın Theta’nın müşteri tarafından Google’ın bulut hizmetlerine dayandığı anlaşıldı.  Gerçek bir ortaklık yaşanmasa da büyük artış kripto hype balonunun anılarını canlandırdı. Bu sürede Altcoinlerin, Bitcoin veya dolara karşı yüzde yüzün üzerinde değer kazandığını görmek nadir bir durum değil. Tabi ki bu günler geride kaldı bir sonraki döngüde koinin tekrardan o seviyelere gelmesi kolay olmayacak. Thet’nın son patlaması bir kripto boğa piyasasına dönüşün yakında geleceği konusunda çok ihtiyaç duyulan umudu veriyor.

USD & BTC Satış Sinyalleri Çekici Altcoin’in Daha Fazla Düşürebilir

Geçtiğimiz ay Theta kripto para dünyasında çok tartışılan bir konu oldu. Varlık hızlı bir şekilde kripto endüstrisinin sıcak konulardan biri haline geldi. Fakat çok istekli yatırıcımlar ortaklık haberlerinin gerçek bir durum olmadığını fark ettikleri an satış moduna geçtiler ve varlık önemli bir ölçüde kazandığı değerleri kaybetti. Haftalık zaman dilimlerinde TD sıralı göstergesi tarafından bildirilen bir dizi satış ayarı göz önüne alındığında, daha fazla düşüşün olması da olası duruyor.

TD Sıralı göstergesi, Thomas Demark tarafından  geliştirilen piyasa zamanlama aracıdır. Belirli bir mum dizisi oluştuktan sonra, çoğunlukla bir geri dönüşün veya geri çekilmenin yakın zamanda olacağının bir işareti olarak karşımıza çıkıyor.  Sinyal, son yıllarda Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar uzanan birçok Bitcoin ve altcoin üst değerleri ile at değerlerini doğru olarak tahmin etti. 

9 satış kurulumu hem THETAUSD hem de THETABTC fiyat listelerinde yer aldı. Bu beklenen USD değerinde bir çöküş değil, aynı zamanda Altcoin’in Bitcoin’e karşı gelecek günlerde düşük performans göstereceğine işaret ediyor. TD 9 satış sinyalleri, Bitcoin, Ethereum, Chainlink ve sayısız diğerleri dahil olmak üzere çoğu kripto para birimi varlığında ortaya çıktı. Bir bütün olarak kripto, Bitcoin’in liderliğini takip eder ve duygu ve temeller Bitcoin için daha fazla yükselişe sahip olmasa da, varlık henüz en güçlü direnciyle karşı karşıyadır. Bitcoin’de düşüş trendinden temiz bir kırılmadan önce başka bir kaza olursa, daha düşük bir yükseklik aşırı paniğe neden olabilir ve yakında bir sell-off meydana gelebilir. 

Leave a comment

tr_TRTurkish