Popüler teslimat uygulaması kripto para ödemeleri için yeni bir çalışma başlattığını açıkladı. İlk denemeler başlatıldı ve bu ülke pilot bölge olarak seçildi.

Latin Amerika’daki en büyük dağıtım şirketlerinden biri olan Rappi, kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmek için pilot proje başlattı. Kullanıcılar, uygulama tarafından sunulan çeşitli hizmetlerde harcamak için kripto para birimiyle Rappi kredileri satın alabilecek.

Rappi Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı

Rappi, uygulamasına kripto para birimleri getirmeye karar verdi. Geçtiğimiz yıl Series G finansman turunda şirket 5 milyar doların üzerinde bir değere ulaşmıştı. Şimdi ise müşterilere kripto para birimlerini doğrudan uygulamadan Rappi kredileri satın almak için bir ödeme yöntemi olarak kullanma olasılığını getirdiğini duyurdu.

Kullanıcılar satın aldıkları bu Rappi kredilerini daha sonra uygulamada sunulan teslimat hizmetlerinde ödeme yapmak için kullanılabilecek. Ancak Rappi, bu yeni pilot projenin şu an için sadece Meksikalı kullanıcılarla sınırlı olacağını duyurdu.

Rappi başkanı Sebastián Mejia, şirketin geleceği için inovasyon ve kripto para birimlerinin önemi hakkında bir takım açıklamalarda bulundu;

“İnovasyon, Rappi’nin temel direklerinden biridir. Kripto dünyasını ilgiyle inceliyoruz ve geleceğin kripto dünyasının kripto dışı şirketlerle, kolay kullanıcı deneyimleriyle ve karmaşıklık olmadan kesiştiği bir yer olduğuna inanıyoruz.”

Bitso ve Bitpay İle Birlikte Çalışılıyor

Şirket, hizmetlerini daha fazla entegre etmek ve müşterilerin kripto para birimlerini uygulamada harcamasını kolaylaştırmak için ülkedeki borsalarla çalıştıklarını duyurdu. Rappi, bu konuda katılımcı olarak ülkede varlık gösteren iki borsa olan Bitso ve Bitpay‘den bahsetti.

Ayrıca Rappi, şirketin borsalar ve uygulama arasındaki işlemlerin güvenliğini artırmak için çalıştığını da ekledi. Bununla birlikte Latin Amerika’daki diğer şirketler de iş modellerine kriptoyu dahil etmek için çalışıyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish