Mastarcard ve Visa ambargosundan dolayı Pornhub, kripto para ödemelerini varsayılan olarak belirledi ve kripto para sayısı 13’e çıkarıldı.

Dünyanın en büyük yetişkin içeriği sitesi Pornhub’da ödeme seçeneği olarak sadece kripto paralar kullanılabiliyor. Bu sebeple site ödeme aracı olan kripto para seçeneklerini arttırdı, ve şu anda Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Dash (DASH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Monero (XMR), Nem (XEM), Tether (USDT), Tron (TRX), Verge (XVG), Waves (WAVES) ve Zcash (ZEC) kripto para birimlerini destekliyor.

Verilere göre Pornhub dünya genelinde en çok ziyaret edilen ilk 10 site arasında. Bu kadar büyük bir sitenin ödeme aracı olarak kripto paraları kullanması ise kripto paraları destekleyen topluluk tarafından heyecanla karşılandı. Bazı yatırımcılar bunun yılın en önemli haberi olduğunu söyledi.

Pornhub’ın bu hamlesi kripto paraların genel kabulü açısından çok büyük bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu durum fiyatlar üzerinde bir etkisinin olup olmayacağını ise önümüzdeki günler gösterecek.

tr_TRTurkish