Alman otomobil firması Porsche, geçtiğimiz günlerde NFT koleksiyonunun lansmanıyla Web3 çıkışını yaptı. Ancak, uzun süren kripto kışının ardından bu NFT’ler, yüksek fiyatlarla beraber beklediği ilgiyi görmedi.

Porsche, popüler Porsche 911 spor otomobilini içeren 7 bin 500 adet NFT’yi piyasaya sürdü. NFT projesi, Alman tasarımcı ve 3D sanatçısı Patrick Vogel geliştirdi.

Beklenen ilgiyi göremedi

Sanatçının beyaz bir Porsche 911’i merkez alarak tasarladığı dijital koleksiyonlar, hayran kitlesi tarafından beğenildi ancak birçok NFT koleksiyon basım engelinde kaldı.

Birçok Twitter kullanıcısı basımın yüksek maliyetlerini fazla bularak durumun, Web3 ruhuna ters düştüğünden dolayı şikâyet etti.

Yoğun tepkiler sonrası NFT’lerin basım işlemleri Porsche tarafından askıya alındı. Açıklamada, “Özel bir topluluk oluşturmak için en iyi deneyimi yaratma yolunda ilerlemek amacıyla arzımızı azaltacağız ve basım işlemlerini durduracağız.

Taban fiyat, birkaç saat sonra düşüş gösterdi

Bununla birlikte ikincil piyasadaki satışların daha kötü seyretti. NFT pazar yeri OpenSea’den alınan veriler, gece saatlerinde koleksiyonun taban fiyatı 0.89 ETH’ye seviyelerine düştüğünü gösterdi.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish