Portekiz Milli Takımı da Chiliz ile anlaşarak taraftar token’ı çıkaracağını duyurdu.

Portekiz Milli Takımı’nın token’ı POR adıyla piyasaya çıkacak. Token’lar piyasaya sürülmeden önce bugün, Portekizli Socios.com üyelerine dağıtılacak.

Portekiz Futbol Federasyonu CMO’su Nuno Moura yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Socios.com ile kurulan bu ortaklıkla dünyadaki tüm Portekizli taraftarlar ile bağlantımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz. $POR Fan Token’ı, takipçilerimize ulaşmanın yeni bir yolu. Bu nedenle yenilikçi yollarla etkileşim kurmamıza sağlayacak. $POR Token taraftarlara özel avantajlar, deneyimler ve ödüller sunacak.”

Chiliz ve Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus; “Tüm futbol taraftarları takımlarının Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olmaları için can atıyor. Taraftarların bir parçası olmak bizi çok mutlu ediyor. Bu sayede takımlarla ne kadar yakın bir bağ kurduğumuzu hatırlıyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Dreyfus açıklamasına “Socios.com olarak görevimiz, taraftarların her zaman takımlarıyla bağlantılı kurmalarını sağlamak. Portekiz de pasif taraftarlıktan aktif taraftarlığa geçiş yapıyor. Ve 40. büyük spor organizasyonu ortağımız olarak ağırlamaktan gurur duyuyoruz.” şeklinde devam etti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish