Xiaomi Portekiz mağazası, 5 çeşit kripto parayı ödeme yöntemi olarak kabul ettikten çok kısa bir süre sonra kararından vazgeçti!

Xiaomi’nin resmi Portekiz mağazası, Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul ettiğini açıklamıştı. Bu gelişmeyle kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul eden küresel şirketler listesine adını yazdırmış olacaktı. Ancak Şirket, erken karar vererek bu gelişmeyi şimdilik iptal ettiğini açıkladı.

Çarşamba günü Facebook’ta yaptığı açıklamada; müşterilerin artık BTC, Ether (ETH), Tether (USDT), Dash (DASH) ve Utrust (UTK) “token”ları dahil olmak üzere beş farklı kripto para birimi ile cihaz satın alabileceklerini duyurmuştu. Ancak bugün öğlen saatlerinde Facebook’tan şu duyuruyu yayımladı.

Portekiz Xiaomi

Xiaomi Portekiz adına, kripto para birimlerinde ödeme seçeneği teklifinde şimdilik geri adım atacağız. Sebep olduğumuz herhangi bir rahatsızlık için özür dileriz. Bu teklif, Xiaomi Global’in önceden onayı olmadan birdenbire yapıldı. Uygun düzenleyici kanallardan ve süreçlerden geçmedi. İlgili tüm taraflar üzerindeki yanlış bilgilerden veya olumsuz etkilerden dolayı üzgünüz. Kullanıcıların iyi bir müşteri deneyimi ve iyi bir hizmet sunmaya devam etmek için çaba göstereceğiz.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish