Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘den, Rusya- Ukrayna savaşına ilişkin umut veren bir açıklama geldi. Putin, iki ülke arasındaki görüşmelerin olumlu yönde ilerlediğini ifade etti. Açıklamanın ardından ise Bitcoin’de de sert bir yükseliş yaşandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin yaptığı açıklamada; ABD yaptırımlarıyla ilgili de konuştu. Yaptırımların kendilerini sadece daha fazla güçlendireceğini belirterek şu ifadeleri kullandı;

“Yaptırımlar bizi sadece daha da güçlendirir. Ukrayna’yla yaptığımız görüşmelerde olumlu gelişmeler var.”

Bitcoin’de ise Hızlı Yükseliş Yaşandı

Putin’in açıklamasından önce 38 bin 700 dolar civarında işlem gören Bitcoin hemen ardından hızlı bir şekilde yükseliş hareketi gösterdi. Kısa süreliğine 40300 dolara kadar çıkan Bitcoin daha sonra ise düştü. 

Zelenski’den de Açıklama Geldi

Ukrayna başkanı Zelenski de açıklamalarda bulundu. Daha önce birçok kez Putin’e diyalog çağrısı gönderen Zelenski, savaşta bir dönüm noktasına geldiklerini ifade etti;

“Ukrayna savaşta stratejik bir dönüm noktasına gelmiştir. Zafer elde etmemiz için zaman ve sabır gerekiyor. Avrupa Birliği’nden daha sert ve güçlü adımlar bekliyoruz. Rusya, Ukrayna’ya Suriyeli paralı askerleri getirmeye başladı.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish