Reddit’in dağıttığı MOON tokenlar kullanıcılar tarafından paraya çevrilmeye başlandı. Kağıt üzerinde piyasa değeri 2.66 septilyon dolar olarak belirlendi.

Reddit Mayıs ayında kullanıcıların katkısıyla, Rinkeby test ağında kendi kripto parasını ve Fortnite’nin alt-topluluklarını kullananlara “Moon” ve “Brick” formunda olmak üzere ödül olarak ERC-20 token dağıtacağını duyurmuştu. Reddit karşı çıksa da MOON’ları kripto paraya dönüştürme izni verdiği için kripto para traderları da topluluk puan tokkenlarını fiat parayla çevirdiler. Daha sonra ise Dai ağı borsası olan Honeyswap’ta MOON para çiftleri gözüktü. xmoon.exchange sayesinde tokenlar xmoon’a ardından xdai’ye ve son olarak da Honeyswap vasıtasıyla sabitkoin olan DAI’ye çevrilebilir. Moon Honeyswap’ta 0.088 dolarlık xdai’den işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde xMoon çiftleri toplamda 174 bin dolarlık hacim oluşturdular.

Moon tokenın değeri %2 trilyon artarak 2.66 septilyon dolara ulaştı. Tüm dünya ekonomisinin 2019’da 133 trilyon dolar olduğu düşünülürse Moon tokenın dünya ekonomisini solladığını söyleyebiliriz.

26 Eylül’de 0.35 dolara kadar yükselerek rekor kıran xMoon daha sonra 0.055 dolara doğru bir gerileme yaşadı.

Leave a comment

tr_TRTurkish