Reddit, blok zinciri tabanlı profil resimleri satın almanıza olanak tanıyan yeni NFT tabanlı avatarlarını piyasaya sürüyor. Sosyal medya şirketi, NFT’leri satın almak için kripto cüzdanınızın olması gerekmediğini açıkladı. Uygulama içerisindeki profil fotoğraflarını alabilmeniz için kredi kartınızın ya da banka kartınızın olması yeterli. NFT’leri saklamak için ise Reddit’in kendi cüzdan ürününü kullanabileceğiniz belirtildi.

Sosyal medya şirketi, on binlerce tasarım arasından erken erişim olarak 90 tanesinin kullanıcıların beğenisine sunulduğunu açıkladı.

Reddit, sınırlı sayıda NFT’lerinden birini satın aldığınız zaman, onu bir avatar olarak Reddit’te veya Reddit dışında kullanmak için lisans haklarına sahip olacağınızı belirtti.

Bu, Reddit’in NFT içeren ilk girişimi değil. Bu yılın başlarında, witter’ın benzer bir özelliğini test etmeye başladı. Yapılan teste göre, kullanıcılar, profil resmi olarak Ethereum tabanlı NFT’leri ayarlamaya izin veriyor.

Reddit, bu avatarlar için Ethereum uyumlu bir blok zinciri olan Polygon ile ortaklık kurdu. Kullanıcıların NFT’leri depolamak ve yönetmek için Reddit uygulamasında bulunan Vault adlı blok zinciri cüzdanını kullanbileceği açıklandı.

NFT avatarları, Reddit’teki r/CollectibleAvatars kanalında yalnızca davetli üyelere ilk bakış için bugün sunulacak. Uygulamada açık artırma seçeneği olmadığı için, tüm NFT’ler Reddit tarafından sabit bir fiyatla satışa sunuldu. Satışa çıkarılan NTF avatarlarının fiyatları ise sırasıyla, 9.99$, 24.99$, 49.99$, 74.99$ ve 99,99$ olarak göze çarpıyor. Eğer teste açılan küçük topluluğun içerisinde değilseniz, Reddit, bu koleksiyon avatarlarının önümüzdeki haftalarda herkes için avatar oluşturucu sayfasından satın alınabileceğini belirtti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

Leave a comment

tr_TRTurkish