Ülkemizde yaşanan deprem sonrası Türk kripto para topluluğu yaraların sarılması için herkesi bağış desteğinde bulunmaya davet ediyor. Refik Anadol öncülüğünde kripto bağışları yapılmaktadır.

Türkiye peş peşe iki büyük depremin ardından oldukça zor günler yaşıyor. Milyonlarca vatandaşımız depremden etkilendi. Tüm bu yaraların sarılması için maddi desteğe de ihtiyacı bulunmaktadır. Bu noktada uluslararası yardımın önünün açılması için blockchain tabanlı ödemeler kritik önem arz ediyor.

Refik Anadol Kripto Bağışı

Son zamanlarda özellikle adından sıkça söz ettiren Türkiye’yi dünyanın dört bir yanında temsil eden Refik Anadol bir Ethereum cüzdanı paylaşarak resmi hesabından duyuru yaptı. Dünyanın dört bir yanındaki yardımseverlerin depremzedelere maddi destek olmak için kripto paralar daha kolay ulaşabilecekleri ödeme kanalı olarak geçmektedir.

Refik Anadol tarafından paylaşılan mesajda:

“Sevgili dostlar, ETH cüzdanı deprem bölgesindeki insanları desteklemek için. Bu fon, en soğuk günlerde büyük zorluklar yaşayan insanlara çok yardımcı olacaktır. Umarım web3 topluluğunda güçlü bir destek toplayabiliriz! Teşekkür ederiz!”

24 saatten az bir süre içerisinde 0xEd67922e36eD2422d391306f6f6ECC19d58EAa4f adresine 70.000 doların üzerinde bağış yapıldı. Şu anda bağış toplanmaya devam ediyor.

Toplanan bağış nakde çevrilerek AHBAP ve AFAD hesaplarına eşit şekilde aktarılacak.

Umarız Refik Anadol tarafından başlatılan bu kripto bağış kampanyası küresel boyutta kripto camiasından desteklenmeye devam eder ve vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmasını temenni ediyoruz.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish