Geçtiğimiz hafta Bitcoin kendi rekorunu 22 bin dolar seviyelerine çıkarak tazelemişti. Daha sonra 24 bin 295 dolara kadar yükselen Bitcoin 22.400’e kadar geriledi!

Neredeyse 1 haftadır yükselmeye devam eden BTC bu haftaya 23 bin desteğini kaybederek başladı. Ancak bu durum yine de uzun zamandır beklenen düzeltmelerin gerçekleştiğini işaret etmektedir. İlgiltere’den gelen koronavirüsün mutasyon gösterdiğine ilişkin haberlerinin yarattığı endişenin Bitcoin’in son fiyat hareketlerinde etkili olduğu iddia ediliyor. Buna istinaden ABD vadeli işlemlerinin kaygıları arttı ve Bitcoin’nin % 2,5  oranda düşüş yaşandığı düşünülüyor.

TradingView verilerine göre, BTC/USD paritesi ele alınarak yapılan hesaplamalar BTC’nin 24 saatte gösterdiği düşüşün toplamı neredeyse %4. Analistlere göre bu dalgalanma olağan bir durum. Neredeyse bir hafta boyunca yükseliş göstermesinin ardından böyle bir düşüş göstermesini bekleyen birçok isim analist mevcut. Ayrıca birçok uzman trader Bitcoin için 20.000 doları en güçlü destek olarak gösteriyor.

tr_TRTurkish