Reuters 1 Aralık 2020 tarihli kripto para yatırımcılarını sevindiren Bitcoin manşeti bir madencilik şirketi tarafından bloka yazılarak ölümsüzleştirildi.

Dünyaca ünlü haber ajansı olan Reuters’ın “Dolar, teşvik paketi umutlarıyla beraber çakılırken, Bitcoin tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı.” manşeti Slush Pool tarafından 659678. bloka yazıldı.

Bitcoin son hafta içindeki rallisiyle birlikte en yüksek seviyelere geçerek rekor tazeledi.  ABD dolarının değeri ise diğer büyük fiat paralar karşısında ilk kez 91 seviyesinin altına düştü. Reuters gibi dünya devi bir haber ajansının “Dolar düştü, Bitcoin zirve yaptı” şeklindeki manşeti kripto para yatırımcılarının yıllardır duymak istedikleri yorumdu.

Satoshi Nakamoto’nun genesis bloğu yaklaşık 2 yaşındayken operasyonlarına başlayan Slush Pool, Satoshi’nin başlattığı geleneği devem ettirdi. Blockchain’e mesaj bırakma geleneği ilk kez Satoshi Nakamoto tarafından başlatılmıştı. 3 Ocak 2009 tarihli İngiliz gazetesi The Times’ın; “Şansölye bankalar için ikinci kurtarma planının eşiğinde…” manşeti blockchain’e yazılmıştı.

11 yıl aradan sonra ise 629,999 numaralı blokta 2 Nisan 2020 tarihli New York Times manşeti olan “2,3 trilyon dolarlık enjeksiyonla FED’in, 2008 kurtarma plânını açık ara geride bıraktı” işlenmişti.

tr_TRTurkish